18 maja 2024

Ogłoszenia parafialne

• Dziś - 19 maja - VIII Niedziela Wielkanocna, Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Dzisiejszą uroczystością kończymy okres wielkanocny w Kościele Katolickim. W tym tygodniu będziemy wspominać:

» w poniedziałek - 20 maja - święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła

» we wtorek - 21 maja - wspomnienie świętych męczenników Krzysztofa Magellanesa i Towarzyszy

» w czwartek - 22 maja - święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

» w piątek - 23 maja - wspomnienie obowiązkowe Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych

• W następną niedzielę przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy. Na mszy świętej o godzinie 11.30 dzieci z klas III będą przeżywały Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Ławki w kościele będą zarezerwowane dla tych dzieci, ich rodziców oraz rodziców chrzestnych .

• Dziś na mszy świętej o godzinie 11.30 Uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego przeżywają dzieci z klas IV. Składamy podziękowania rodzicom, nauczycielom i wychowawcom za współpracę oraz trud włożony w przygotowanie dzieci do dzisiejszej uroczystości. Szczególne wyrazy wdzięczności składamy na ręce p. katechetki Heleny Kalinowskiej oraz ks. Mateusza - za katechizację oraz przygotowanie dzisiejszej mszy świętej. Dziękujemy również p. Organiście oraz p. Kościelnemu.

• Dzieci wraz z najbliższymi zapraszamy na nabożeństwa tzw. białego tygodnia na godz. 17.30 (od poniedziałku do piątku włącznie).

• Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej w środę o godz. 16.30. Spowiedź dla dzieci oraz ich najbliższych w sobotę od godz. 9.00.

• W minioną sobotę odbył się Finał Diecezjalnego Turnieju Piłki Nożnej Liturgicznej Służby Ołtarza - dziękujemy ks. Mateuszowi za organizację wyjazdu, wszystkim opiekunom i ministrantom za zaangażowanie i poświęcony czas. Gratulujemy osiągniętych wyników!

• Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku przejdziemy Procesją Eucharystyczną ulicą Żeromskiego:

► Pierwszy ołtarz we wjeździe na cmentarz przygotują mieszkańcy ulicy Nowej i Mościckiego

► Drugi ołtarz przy figurce przy zjeździe na Kołaki przygotują mieszkańcy ulicy Żeromskiego

► Trzeci ołtarz przy Banku Spółdzielczym przygotują mieszkańcy Wiśniewa

►Czwarty ołtarz przy kościele przygotują mieszkańcy Kołak Wielkich i Małych.

• Komisja Wychowania Katolickiego KEP wyraziła sprzeciw wobec proponowanych przez MEN rozwiązań dotyczących łączenia uczniów różnych klas podczas lekcji religii w szkole. << Komunikat >>

• W przyszłą niedziele w Płocku odbędzie się III Diecezjalne Święto Rodziny.

<< III D. Ś. Rodziny >>

• Zachęcamy do nabywania nowego numeru "Gościa Niedzielnego", w którym m.in. artykuł o świętym Andrzeju Boboli oraz biografia błogosławionego Pier'a Georgio Frassettirgo. Do nabycia jest również numer specjalny  Gość Extra "Święte Matki - Matki Świętych".

• Wszystkim życzymy spokojnego i błogosławionego tygodnia.