Święto Patronalne Księdza Proboszcza

21 kwietnia 2024

W Niedzielę Dobrego Pasterza przeżywaliśmy święto naszego parafialnego Pasterza.

W IV Niedzielę Wielkanocną, na mszy świętej o godz. 11.30 swoje święto przeżywał Ksiądz Proboszcz Jerzy Jakubowski. Parafianie modlili się w Jego intencji, a przedstawiciele poszczególnych grup złożyli Mu serdeczne życzenia.

Patronem czcigodnego solenizanta jest święty Jerzy - męczennik początków IV wieku - który przyjął wyrok śmierci (wydany przez cesarza Dioklecjana), nie wyrzekając się wiary w Jezusa Chrystusa.

Życzymy Księdzu, by wstawiennictwo tego zacnego świętego, wypraszało potrzebne łaski i pomagało wiernie służyć Kościołowi.

Potężny święty Jerzy, broń nas w walce, bądź naszym obrońcą przed złem i kuszeniem szatana. Wybaw nas od pokus i prześladowań, strzeż nas każdego dnia.

Potężny święty Jerzy, uchroń nas od złych myśli. Niech Bóg za Twym wstawiennictwem wzmocni naszą wiarę i nasze oddanie Stwórcy, byśmy zwycięsko wyszli z życiowych porażek. Spraw by nasza droga wolna była od przeszkód i upadków. Wzmacniaj naszą siłę, byśmy każdego dnia walczyli i zwyciężali.

Amen.